İÇERİK YÖNETİMİ
01
İnönü Yaylası Çavuşoğlu Yaylası Serindere Yürüyüş Parkuru Geri

İnönü Yaylası Çavuşoğlu Yaylası Serindere Yürüyüş Parkuru

Kocaeli'de doğal yürüyüş parkurları içerisinde en uzun parkurlardan biri olan bu parkur, coğrafyasının güzelliği ile ön plana çıkıyor. İnönü Yaylası'ndan, Çavuşoğlu Yaylası'na, oradan da Serindere'ye giden yol görsel olarak müthiş.


Yürüyüş Yönü ve Parkurun Başlangıç Noktasına Ulaşım : inönü Yaylası'nı bu parkurun başlangıç noktası olarak uygun gördük. Sebebi ise inönü Yaylası'ndan Serindere'ye kadar çok hafif eğim ile parkurun sürmesi. Parkurun uzun olması bu hafif eğimli arazide işimizi bir az daha kolaylaştıracağı ve ayrıca parkur bitiminde kır lokantalarının bulunması diğer etkenler arasında.


Parkurun Yapısı ve İdeal Yürüyüş Mevsimi:Orman içi toprak araç yolundan oluşan bu parkur kış harici olan mevsimlerinde yürünebilir.

 

Önemli Not: Bu parkur, teknik olarak hiçbir zorluk içermemesine karşın uzun olması dikkate alınmalı. Yine uzun olması sebebi ile günün erken saatlerinde yola çıkılmasını uygun görüyoruz

 

Su Durumu: Parkur boyunca pek çok yerde temiz su kaynağı bulunuyor.


Koordinatlar:

İnönü Yaylası

 N40 34 33

 E30 00 48

1051 m

Çavuşoğlu Yaylası

 N40 36 25

 E30 0U8 9

10 m

Kızkalesi

 N40 37 54

 E30 01 45

601 m

Serindere

 N40 37 21

 E30 03 02

432 m

 


| İçeriği Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş

Site Haritası
Site İçi Arama
Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
E-Katalog
Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem WEB7K 2010 K7