Günübirlik Turizm
05
Günübirlik Turizm Geri

yoğun hayat akışından günübirlik de olsa kopmak, rüya gibi huzurlu bir ortamda dinlenmek, pozitif enerji depolamak, günlük hayat koşuşturmasının getirdiği yorgunluktan ve stresten arınmak için Kartepe müthiş bir fırsat sunmaktadır.

 

Peki Kartepe ilçesini özellikle İstanbul, Kocaeli, Adapazarı hatta Ankaralı günübirlikçiler için bu kadar cazip kılan nedir? Şüphesiz akla gelen en önemli şey, Kartepe'nin müthiş bir doğal zenginliğine sahip olması ve bu zenginliğin 4 mevsimde de sunabilmesidir.

 

Samanlı Dağları'nın en yüksek tepesi olan Kartepe, yeşilin bütün tonlarını etrafında toplayan ormanı ve enfes Sapanca Gölü manzarası ile kışları kayak sporunun vazgeçilmezidir.

 

Kayak sporu kış mevsiminin vazgeçilmezi olmakla birlikte, zengin yürüyüş ve trekking parkurları, Sapanca Gölü'nde su kayağı, jeep safari, ATV gibi farklı alternatifler de sunmaktadır.

 

Kartepe'ye günübirlik gelindiğinde piknik alanı ve göl kenarı, günübirlikçiler için görsel bir şölen olmakla birlikte, birçok aktivite ve doğa sporu imkanı da vardır.


| İçeriği Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş

Site Haritası
Site İçi Arama
Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
E-Katalog
Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem WEB7K 2010 K7