KARTEPEYİ TANIYALIM
03
Uzuntarla Geri

Sapanca Gölü kuzeyinde yer alan ve içerisinden D-100 karayolu geçen, Uzuntarla engebeli arazi yapısı, orman ve meyve bahçeleri ile öne çıkmaktadır. Uzuntarla manzara açısından özellik arz etmektedir. Uzuntarla'ya gelindiğinde, tepe noktalardan Sapanca Gölü, İzmit Körfezi ve Samanlı Dağı gibi doğal güzelliklerin seyrini yaşama fırsatı tanımaktadır.

 

Uzuntarla'da önemli mesire yerlerinden olan Ketenciler Köyü'nde 2 adet baraj gölü ve meşe ormanları mevcuttur. Uzuntarla!da bulunan bir diğer mesire yeri de Sapanca Gölü kıyısındaki Seka Kampı'dır. Orman içinde yürüyüşe çıkıldığında, yeşilin her tonu gözleri okşar.

 

Bölge, havasının güzelliği ve meşe ormanları ile at yetiştiriciliğinin dikkatini çekmiş ve yapılan ölçümler sonucunda İngiliz cinsi yarış atları yetiştirilmeye çok uygun bulunmuştur. Uzuntarla'nın etrafında 6 adet hara mevcuttur ve 1995 yılında İngiltere'de The Times dergisine kapak olmuştur.

 

Ketenciler'de bulunan golf sahası, ziyaretçilere golf oynama imkanı da sunmaktadır. Ketenciler Köyü Uzuntarla'da bulunmaktadır.


Diğer Haber Resimleri

Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
| İçeriği Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş

Site Haritası
Site İçi Arama
Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
E-Katalog
Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem WEB7K 2010 K7