ETKİNLİKLER
Kartepe Kar Keyfi
KARTEPE FESTİVALLERLE BİR BAŞKA GÜZEL Geri
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi 5'nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali Kartepe Maşukiye Park Alanı'nda, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile başladı.

 

Kartepe Belediyesi 5'nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali Kartepe Maşukiye Park Alanı'nda, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile başladı. Festivalin açılış törenine AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Sami Çakır, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serkan Emir Erkmen, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Teğmen Mehmet Demir, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve Kartepeliler katıldı.     

 

40 SANATÇI KARTEPE'DE

Festival Kartepe Çocuk Mehteran Takımının gösterisi ile başlarken Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serkan Emir Erkmen "Kartepe Belediyesi başta olmak üzere festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak kültürel miraslarımızın yaşatılması, hem de geleceğimize ışık tutması gayesiyle çok önem verilmektedir. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde 17 kültürel mirasımız bulunmaktadır. Burada 6 tanesini görebileceksiniz. Bakanlık bünyesinde 4160 sanatçı vardır. Buraya 40 sanatçımız geldi. Bu tür etkinlikler kültürel mirasımızın korunmasında büyük destek verecektir" dedi.  

 

FESTİVALLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman "Bizler köklü bir devletin mirasçıları olarak, ecdadımızın geçmişini unutmayacağız. Geçmişimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Burada beş gün boyunca kültürel mirasımızın yaşatılmasını ve tanıtılmasını sağlayacağız. Kartepe bir başka güzeldir. Doğasıyla Kartepe'nin güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Önümüzde ki günlerde hızımızı arttırarak festivallerimize devam edeceğiz. Elma, Ayva, Kiraz Festivallerimizi düzenleyeceğiz. Siz var olduğunuz sürece Kartepe Belediyesi yerinde saymayacaktır. Sizlerle birlikte koşacağız" açıklamasında bulundu.    

 

TARİH MİLLETLERİN HAFIZASIDIR

Festivalde söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise "Unutulmaması gereken tarihimize sahip çıkıyoruz. Tarih milletlerin unutulmaması gereken hafızasıdır. Bu hafızayı yarınlara taşımalıyız. Bunları da bu tür festivallerle başaracağız. 5'nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali ile değerlerimize sahip çıkıyoruz" derken, AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Emine Zeybek "Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kültürümüzün yaşatılması ve unutulmaması gerekiyor. Geçmişimiz bizim zenginliğimizdir. Kültürümüzü en iyi şekilde yaşatmalıyız. Bizim çocukluğumuzda bu imkanlar yoktu. Bu tür organizasyonlara sahip çıkmalıyız" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri festivalin açılış kurdelesini kestiler.    

 

MAKEDONYA - Makedonya Halk Dansları gösterisi büyük ilgi gördü

 

KARTEPE - Kartepe Belediyesi Halk Dansları topluluğu gösterisiyle beğeni topladı.

 

HEDİYE - Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman'a Sırbistan (Novi Pazar) Halk Dansları gösterisi ekibi tarafından hediye verildi.

 

KEŞKEK - Kartepe Belediyesi 5'nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali'nde Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından keşkek ikramı yapıldı.

 

NOVİPAZAR - Sırbistan (Novi Pazar) Halk Dansları gösterisi büyük ilgi gördü.


Diğer Haber Resimleri

Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
| Haberi Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1941

Site Haritası
Site İçi Arama
Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
E-Katalog
Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem WEB7K 2010 K7