ETKİNLİKLER
03
Arap Yatırımcı ve Misafirlerin Gözü Kartepe´de Geri
Orjinal Resim

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe'nin turizm destinasyonunu yerinde göstermek ve ilçenin tanıtımına katkı vermeleri için ilçede konuk ettiği Arap basın heyetini makamında ağırladı.

 

 

6 Nisan tarihinden itibaren ilçede ağırlanan ve Kartepe'nin doğal, kültürel ve tarihi yerlerini çıplak gözle görme imkanı bulan Suudi Arabistan'dan gelen basın heyeti Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'i de makamında ziyaret etti. Heyette bulunan Arap gazetecilerden Okaz Newspaper'dan Mr. OMar Alshehni, Okaz Yaum E-Newspaper'dan Mr. Mohannad Sharawi, Al Riyadh Daily Newspaper'den Mr. Saad Abdulla Al Ghamdi Başkan Üzülmez'e mensubu bulundukları kuruluşları hakkında bilgiler de verdiler.

 

 

Yağışlı bir döneme gelen ziyaretleri sırasında ilçe ile ilgili izlenimlerini ülkelerindeki diğer basın ve yayın organları ile paylaşacaklarını belirten heyette yer alan gazetecilere tercümanlık yapan THY yetkilisi Gökhan Buz, "Gelen konuklarımız ülkelerinde günlük ve trajlı gazetelerin çalışanlarıdır. Daha önce ülkemize gelenler de mevcut. Bunlar yazıları ve tanıtımları ile ziyaret ettikleri şehrin turizmine önemli katkılar vermiş kişiler. Özellikle ülkerindeki turizm ve seyahat edecek Araplara yön verecek yazılarını dönüşte geniş şekilde vererek Kartepe'nin de turizm destinasyonunu ve ilçenin tanıtımını en iyi şekilde yapmayı hedeflediklerini açıklıyorlar. Özel bölümler halinde Kartepe'de yaşadıkları 3 günü detayları ile aktaracak Arap gazeteci heyet aileleri ile gelerek bu güzellikleri tekrar yaşamak istiyor "dedi.

 

 

Unutulmaz bir ziyaret gerçekleştirdikleri için verdiği destekten dolayı Başkan Üzülmez'e teşekkür eden heyet Kartepe'yi pek çok Avrupa şehrinden çok daha iyi bulduklarını kaydettiler. Kartepe'nin turizmine katkı vermek adına heyette bulunan ödüllü fotoğrafçı arkadaşlarının çektiği fotoğrafları ve Kartepe Belediyesi'nden temin ettikleri tanıtıcı dokümanları da turizm profesyonellerine ulaştıracaklarını kaydeden heyet gördükleri misafirperverliği unutmayacaklarını kaydettiler.

Arap gazeteciler aracılığı ile Arap misafir ve yatırımcılara her zaman kapılarının açık olduğunu tekrarlayan Başkan Üzülmez, "Kartepe Belediyesi ve ilçemiz için hafızalarınızda güzel algılar bıraka bilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Daha önce ticaret ateşenizle de yaptığımız görüşmede de belirttiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle Arap misafir ve yatırımcıların her ülkede olduğu gibi simsarların eline düşmemesi için öncelikle bizlerle kurumsal bağlantı kurulmasını istiyoruz. Yazılarınızda yatırımcı ve misafirler olarak ilçemize gelmek isteyen vatandaşlarınızı Kartepe Belediyesi ile kurumsal iletişim kurabilmeleri için valilik bünyesinde turizm destinasyon ofisi kurmayı planlıyoruz. Kartepe Belediyesi bu konuda gönüllü olarak ilçemizin ve ülkemizin turizm tanıtımına her türlü desteği vermektedir" dedi.

Kartepe'nin uluslararası düzeyde gelişmesi için bir takım yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Üzülmez, "Teleferik yatırımı için Suudi Arabistan ve Dubai'den de firmalar var. Gölün üzerinden zirveye çıkan teleferik projesi yanında otel projelerine ilgi duyan yatırımcıları ilçemize beklediğimizi de aktara bilirler. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Kartepe'nin turizm anlamında gelişmesi adına yakından takip ettiği ve desteklediğini de belirten Başkan Hüseyin Üzülmez, " İlçedeki mevcut turizm olanaklarını canlandırmak ve yeni turizm hamleleri yapmak için "Cennetten Bir Köşe" sloganıyla ilçenin turizm değerlerini ve güzelliklerini yansıtacağımız 14-17 Nisan tarihleri arasındaki Riyad Turizm Fuarı'nda da katkı ve desteklerinizi bekliyorum" dedi.

Kartepe'nin geleceğini turizmde gören bir belediye başkanının olmasından ilçe için büyük kazanç olduğu  vurgusunu yapan heyet 3 günlük gezisi sonrası olumlu izlenimlerle Kartepe'den ayrıldı.


Diğer Haber Resimleri

Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
| Haberi Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 4373

Site Haritası
Site İçi Arama
Haberdar Et
Bize Ulaşın
İletişim
E-Katalog
Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem WEB7K 2010 K7